Strona główna > Artykuły > Jak przygotować się na casting?

Jak przygotować się na casting?

Data: 14-06-2011

Uczestnictwo w castingu może trochę stresować, tak jak każdy sportowiec denerwuje się przed ważnym meczem.

Dlatego warto starać się przyjść na casting na tyle zrelaksowana na ile to możliwe, pomoże Ci to dostać rolę, o której marzysz.

Castingi są obecnie najpopularniejszym sposobem rekrutacji aktorów.

Dlatego mamy na Ciebie następujące rady, zanim wybierzesz się na casting:

Przyjdź przygotowana! Zbierz wszystkie niezbędne informacje przed udaniem się na casting.

Niezależnie, czy jest to casting o rolę w filmie czy na statystę w reklamie, strach zawsze może się pojawić i zrujnować casting. Dlatego bądź przygotowana na ile to możliwe.

Ustal jakiej konkretnie osoby do produkcji firma poszukuje. Poszukaj i sprawdź z jakimi osobami firma wcześniej współpracowała i odnajdziesz wspólny mianownik.

Ubierz się stosownie do castingu. Nie przychodź wystrojona, chyba, że było to wyraźnie zaznaczone wcześniej. Często firma sama przygotuje dla Ciebie garderobę na czas castingu, jeśli to konieczne.

Przynieś ze sobą swoje CV. Jeśli będą mieli pytania na Twój temat, będziesz mogła pokazać swoje osiągnięcia.

Przyjdź odpowiednio wcześnie! Upewnij się co do miejsca, w którym organizowany jest casting i przyjdź przynajmniej 15 minut wcześniej. Pozwoli Ci to zebrać myśli, skorzystać z toalety, i uspokoić umysł.

Pamiętaj, ze branża rozrywki jest biznesem jak każdy inny, a więc i sposobem na zarabianie na życie dla wszystkich organizatorów.

Wszystko sprowadza się zatem do pytania czy pomożesz im zarobić pieniądze, albo pomóc im w ich karierze.

Dlatego przyjdź na casting z głową do góry i pamiętaj, że osobom po drugiej stronie stołu zależy na znalezieniu osoby, której szukają, tak samo jak i Tobie, aby otrzymać rolę.